Kaip išsirinkti komodą svetainei?

Kaip išsirinkti komodą svetainei?

Komodos randamos bene kiekvienuose namuose – jos mėgstamos dėl savo universalumo ir praktiškumo. Priklausomai nuo poreikių ir interjero, komodą galima pritaikyti beveik visur – tiek miegamajame, tiek vonioje, koridoriuje ar svetainėje. Taigi, kaip išsirinkti svetainėje tinkančią komodą?

Komodos dydis

Komodos dydis yra vienas iš esminių klausimų ją renkantis. Svarbu atkreipti dėmesį, ar didelis svetainės kambarys ir kiek baldų čia jau stovi. Prieš perkant naują komodą, būtina gerai išmatuoti erdvę – taip daug lengviau bus nuspręsti, koks dydis čia tinkamas. 

Jeigu kambaryje jau yra didelė sofa ar kiti baldai, tai komoda turėtų būti kiek mažesnė – taip erdvė nebus perkrauta. Na, o jei kambarys didelis, tai didesnė komoda padės lengvai užpildyti tuščią erdvę.

Paskirtis

Turite iš anksto apgalvoti, ką laikysite komodoje – tai bus įvairiems smulkiems daiktams, dokumentams, o gal rūbams ar suvenyrams skirtas baldas? Atsakę sau į šiuos klausimus, suprasite, ar jums reikia atvirų lentynų, o gal tik stalčių. Galbūt reikalingi dideli, gilūs stalčiai, o gal jų turėtų būti daug ir siauresnių? 

Komodos paskirtis nulems jūsų pasirinkimą, tad rekomenduojama gerai pagalvoti, ko jums iš tiesų reikia ir ką ten laikysite, nes nežinant, ko išties reikia, galima ir pasimesti.

Kokybė

Komoda perkama tikintis, jog ji tarnaus ilgai ir nepriekaištingai. Dažniausiai jos gaminamos iš medžio drožlių plokščių ir kitų panašių medžiagų, kurios suteikia jai patvarumo ir ilgaamžiškumo. 

Tačiau ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kokia yra komodos apdaila. Ypač tie, kurie turi mažų vaikų, žino, jog pvz., blizgūs paviršiai yra prastas pasirinkimas, nes ten nuolat lieka pirštų atspaudai. Tad verta prieš perkant gerai apgalvoti ir išsirinkti tikrai kokybišką daiktą.

Komodos stilius

Komodos stilius turi derėti su bendru kambario vaizdu. Nesunku rasti tinkamą komodą bet kokiam stiliui, tad reikia tik gerai įsižiūrėti į jūsų svetainės aplinką ir bandyti pritaikyti prie kitų baldų.

Taip pat verta atkreipti dėmesį, ar kambaryje jau yra kažkoks dėmesį atkreipiantis akcentas – jei nėra, tuo akcentu gali tapti nauja komoda.

Išskirtinė kaina

Komodos kaina didžia dalimi priklauso nuo komodos kokybės. Kuo kokybiškesnės medžiagos, iš kurių pagaminta komoda, tuo didesnė ir kaina.

Tačiau neverta nusiminti, šiais laikais dažnai pasitaiko įvairių akcijų ir net neišeinant iš namų galima įsigyti puikų daiktą už optimalią kainą. Tereikia ieškoti ir tuo pasidomėti.

Komodą įsigyti bus lengviau, jei iškart žinosite sumą, kurią galite jai skirti. 

Pabaigai

Atkreipdami dėmesį į pateiktus patarimus, pakankamai lengvai išsirinksite savo svetainei tinkamą komodą. Svarbu išsirinkti tinkamą dydį ir stilių derantį prie bendro svetainės vaizdo ir galėsite mėgautis savo pirkiniu.

Straipsnis paruoštas pagal baldaiska.lt  

Paskelbk komentarą

four × one =