Kokį maistą valgyti, kad dantys išliktų balti?

ortodontas Vilniuje

Kokį maistą valgyti, kad dantys išliktų balti?

ortodontas VilniujeKava, arbata, raudonasis vynas ir šiek tiek sodos gali nudažyti dantis ir patamsinti šypseną. Tačiau yra keletas įprastų maisto produktų, kurie laikui bėgant gali padėti balinti dantis.

Jie nėra tokie veiksmingi kaip profesionalūs dantų balinimo produktai arba procedūros pas ortodontą Vilniuje ar kitame mieste, tačiau jie yra pigūs ir natūralūs. Ir tai turėtų priversti jus šypsotis.

1. Braškės

Jos gali nudažyti jūsų marškinius, tačiau jos gali balinti dantis, nes jose yra fermento, vadinamo obuolių rūgštimi. Pabandykite sutrinti braškes ir patrinti jas ant dantų. Palikite penkias minutes, tada nuplaukite vandeniu ir šepetėliu bei siūlu, kaip įprasta.

2. Obuoliai, salierai ir morkos

Šie sveiki vaisiai ir daržovės veikia kaip natūralūs dėmių valikliai, didindami seilių gamybą, kuri tarnauja kaip burnos savaiminio valymo priemonė. Jie taip pat gali naikinti bakterijas, sukeliančias blogą burnos kvapą, o jų traškumo faktorius padeda išvalyti dantis.

3. Apelsinai ir ananasai

Valgant aitrius vaisius, tokius kaip apelsinai ir ananasai, burnoje gali atsirasti daugiau seilių, o tai natūraliai plauna dantis. Saugokitės citrinų naudojimo tiesiai ant dantų, nes per didelis rūgštingumas gali pažeisti dantis.

4. Soda

Viename 2008 m. atliktame tyrime nustatyta, kad dantų pastos, kuriose yra soda, ilgai laikyta dantų balinimo namų gynimo priemone, geriau pašalina apnašas nei dantų pastos be ingrediento.
Norėdami tai išbandyti, geriausia valyti šepetėliu su komercine pasta, kurioje yra švelnios abrazyvinės medžiagos.
Arba kartkartėmis galite tiesiog išsivalyti dantis su soda tiesiai iš dėžutės.

5. Jogurtas, pienas ir sūris

Pieno produktuose yra pieno rūgšties, kuri gali padėti apsaugoti dantis nuo ėduonies. Pavyzdžiui, vaikai, kurie valgo jogurtą keturis kartus per savaitę, turi mažiau ėduonies nei vaikai, kurie nevalgė jogurto. Mokslininkai mano, kad jogurto baltymai gali prisirišti prie dantų ir neleisti jiems užpulti kenksmingų rūgščių, sukeliančių ertmes. Kietieji sūriai geriausiai tinka balinti, nes jie taip pat padeda pašalinti maisto daleles.

6. Žiediniai kopūstai

Tai vienas iš tų maisto produktų, kuriuos reikia daug kramtyti – ir tai yra geras dalykas jūsų dantims. Kuo ilgiau reikia suskaidyti maistą, tuo daugiau seilių gaminasi. O seilės yra natūralus dantų valiklis, kad jie visada spindėtų.

7. Sezamo sėklos

Valgydami sezamo sėklas atskirai arba iškepę į duoną, padėsite dviem būdais. Visų pirma, kramtydami jos padeda nuvalyti apnašas nuo dantų ir, antra, juose yra daug kalcio. Tiesiog įsitikinkite, kad sėklos, patekusios tarp dantų, būtų kuo greičiau pašalintos.

8. Kramtomoji guma

Nesvarbu, ar tai laikoma maistu, ar ne, diskutuotina, ir primygtinai patariame jo nenuryti. Tačiau, kaip žada daugelis reklamų, kramtomoji guma iš tiesų yra naudinga jūsų dantims, jei joje nėra cukraus. Taip yra todėl, kad kramtymas pagreitina seilių gamybą, o tai savo ruožtu padeda efektyviau nuplauti kenksmingas rūgštis. Kaip papildoma premija, kvėpavimas pagerėja.

9. Lašiša

Vitaminas D yra būtinas geros burnos sveikatos vitaminas, nes jis veiksmingai leidžia jūsų organizmui geriau įsisavinti kalcį ir jį panaudoti visame kūne. Lašiša yra pilna vitamino D ir kalcio, todėl tai yra visapusiškas supermaistas, padedantis išlaikyti sveikus dantis ir dantenas.

Pabaigai

Pabandykite papildyti savo mitybą šiais maisto produktais. Jie ne tik suteikia jums maistinės naudos, bet ir padeda išlaikyti baltus dantis.
Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis dentes.lt informacija.

Paskelbk komentarą

two × 1 =