Kaip pradėti nuosavą verslą?

pradėti verslą

Kaip pradėti nuosavą verslą?

pradėti versląNaujų verslų vis daugėja kiekvienais metais. Vieni – turi parengta planą ir nuosekliai siekia tikslų, kiti- pradeda nuo pat pradžių. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius aspektus, kuriuos yra būtina žinoti kuriant nuosavą verslą bei duosime keletas patarimų kaip optimizuoti įkurtą verslą su verslo valdymo sistema.

Verslo idėja

Pirmas bei pagrindinis žingsnis, kurį reikia padaryti siekiant sukurti nuosavą verslą yra lengvai įgyvendinama verslo idėja. Prieš ją įgyvendinant reikia atkreipti dėmesį į tokius faktorius kaip:

  1. Turimas pakankamas išteklių kiekis naujai idėjai;
  2. Idėjos perspektyvumas.

Be abejo, idėjos įgyvendinimas pareikalaus daug laiko bei resursų. Taip pat gali prireikti pasidomėti papildomai apie šią sritį ir pasikonsultuoti su profesionalais.

Verslo planas

Sekantis žingsnis yra sukurti verslo planą. Jame reikia detaliai bei argumentuotai išdėstyti tikslus, viziją, misiją, priemones tikslams pasiekti. Tokiu būdu galima nuolat stebėti ar kiekvienas etapas yra atliktas bei lengviau bus įvertinti pasiektus rezultatus.

Verslo planas gali tapti pagrindiniu jūsų dokumentu jeigu norite gauti paramą iš kitų finansavimo šaltinių (bankas, investuotojai). Tokiu atveju verslo plane reikia visas perspektyvas paremti skaičiavimais, kadangi tai yra ypač aktualu investuotojams.

Tad toks išsamus verslo planas parodys kaip pradėti verslą ir toliau jį sėkmingai vystyti.

Verslo formos pasirinkimas

Sudėtingiausias, bet bene vienas iš svarbiausių punktų yra verslo formos pasirinkimas. Labai svarbu gerai išmanyti planuojamo verslo veiklos specifiką bei teisines žinias. Tik tada galima teisingai pasirinkti tinkamiausia veiklos formą verslui.

Galima rinktis iš tokių verslo formų kaip:

  • Individuali įmonė – ją įsteigti gali tik vienas, ir būtinai fizinis, asmuo.  Nėra reikalingas pradinis kapitalas, bet nesėkmės atveju savininkas atsako už viską savo turtu.
  • Uždaroji akcinė bendrovė –minimalus įstatinis kapitalas turi sudaryti ne mažiau kaip 2,5 tūkst. eurų. Ją įsteigti gali nebūtinai vienas asmuo. Nesėkmės atveju įmonė atsako tik nuosavu turtu, todėl įmonės akcininkai, verslui nepasisekus savo turtu nerizikuoja.
  • Viešoji įstaiga – tai pelno nesiekiantis organizacija, kuri turi tenkinti viešąjį interesą. Steigėjams pelno išmokėti negalima.
  • Mažoji bendrija –steigėjai gali būti ne daugiau kaip 10 asmenų. Steigimui įstatinio kapitalo nereikia, tačiau bendrijos nariai moka narių susirinkime nustatyto dydžio įnašus, pagal kuriuos vėliau yra paskirstomas ir pelnas.

Verslo finansavimas

Finansavimą galima atrasti keliais būdais. Iš pradžių reikėtų apskaičiuoti kiek lėšų yra reikalinga norint pradėti verslą, o tada galima pradėti verslą iš savo santaupų, skolintis skolinimosi įstaigose (bankai, skolintojų rizikos kapitalo įstaigos). 

Turint užstatą, galima pasinaudoti konservatyvesnių skolinimo įstaigų paslaugomis. Taip pat galima bandyti pritraukti investuotojus.

Verslo valdymo sistema

Atlikus visus prieš tai minėtus veiksmus bei įkūrus verslą, reikėtų susimąstyti apie verslo valdymo sistemos diegimą.  Tai programinė įranga, kuri skirta kompiuterizuoti įmonės valdymą.

Ji apima ir integruoja visus įmonės verslo procesus, tad jos dėka jūs galėsite optimizuoti įmonės išteklius, pagreitinti informacijos pasidalijimą įmonės viduje ir išorėje, įgyti konkurencinį pranašumą. Taigi, verslas vykdys savo veiklą sklandžiai bei bus pajėgus konkuruoti su savo srities konkurentais.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme 4 pagrindinius dalykus, kuriuos reikia išsamiai išanalizuoti bei įvykdyti prieš pradedant savo verslą. Įkūrus verslą bei norint, kad jis būtų stiprus bei konkurencingas reikėtų atkreipti dėmesį į verslo valdymo sistemos diegimą.

Paskelbk komentarą