Blizgus arba matinis: pasirinkimo savybės

matinės lubos

Blizgus arba matinis: pasirinkimo savybės

matinės lubos

Kiekvienas tipas turi savo teigiamų ir neigiamų pusių. Daugiau apie matines lubas iš lubumenas.com skaitykite čia→

Blizgus variantas

Gamybos medžiaga – PVC plėvelė, primenanti lako paviršių su dideliu atspindžiu, kurios dėka galite vizualiai padidinti kambario plotą.

Privalumai

 • Labai atspindi: paviršius veikia kaip veidrodis, atspindintis šviesą ir viską, kas yra patalpoje. Tai puikus pasirinkimas mažiems kambariams su žemomis lubomis – blizgesys „pašalina“ viršutinę sieną, vizualiai padarydamas kambarį aukštesnį ir erdvesnį.
 • Elastingumas ir stiprumas: PVC plėvelė gerai tempiasi, kiekvienas jos kvadratinis metras talpina 100 litrų vandens. Dabar, kai užtvindys kaimynai iš viršaus, baldai, įranga ir kambario apdaila nenukentės.
 • Praktiškumas: drobė netraukia dulkių, esant užterštumui, įtempiamas lubas lengva valyti minkšta šluoste ir neabrazyviąja priemone, optimalus stiklo valiklis.
 • Plati spalvų paletė: parduodami visų spalvų ir atspalvių tamprūs audiniai, o nuotraukų spausdinimas suteikia neribotą pasirinkimą.

Trūkumai

Mažas šilumos laidumas: medžiaga trūkinėja nuo šalčio, todėl PVC įtempiamų lubų montuoti nešildomose patalpose neįmanoma.

„Šulinio“ efektas: kambario aukštis žmogui gali atrodyti begalinis, ir jis nesijaus per daug patogiai. Galite išspręsti problemą naudodami daugiapakopį dizaino įrenginį, naudodami skirtingų spalvų medžiagą.

Nestabilumas aukštai temperatūrai: renkantis šviestuvus įtempiamoms luboms nepatartina naudoti kaitrinių lempų, nes drobė gali ištirpti.

Mažas plotis: ne daugiau kaip 2 metrai, todėl drobės gabalus reikės sujungti litavimo būdu, o siūlės yra per daug pastebimos, o tai gadina interjero suvokimą.
Jis netelpa prie klasikinio interjero: jį galima išspręsti pasitelkus kompetentingą dizaino projektą.

Matinė apdaila

Matiniai paviršiai, neturintys blizgesio ir atspindinčių savybių, sukuria komforto, jaukumo ir tylos pojūtį. Jie yra universalūs, optimaliai tinka bet kokiam interjero dizainui ir įvairios paskirties patalpoms (biuro, gyvenamųjų ir negyvenamųjų patalpų virtuvėms, vonios kambariams ir kt.), yra geras pagrindas meniniams dizaino sprendimams.

Spalvų paletė yra maža, daugiausia atstovaujama klasikinių atspalvių.

Problema renkantis matines įtempiamas lubas gali būti per didelis jų formalumas, kuris nelabai tinka svetainėms ir miegamiesiems, vaikų kambariams. Be to, paslėptas apšvietimo įtaisų montavimas neįmanomas, nes jie vis tiek spindės per matinę drobę, o tai patogu, jei reikia vienodo prislopinto apšvietimo.

Gamybos medžiaga čia yra audinys – sintetinis poliesteris (kai kuriais atvejais jis pagamintas iš stiklo pluošto ir natūralaus pluošto), impregnuotas poliuretanu. Savo išvaizda drobė primena glaistą ir dažytą vandens pagrindo dažais paviršių.

Privalumai

 • Atsparumas žemai ir aukštai temperatūrai, drėgmei. Užliejus iš viršaus vanduo tolygiai pasiskirsto paviršiuje, nesudarant burbuliukų.
 • Antistatikas nesielektrina ir nekaupia statinio krūvio.
 • Higiena ant lubų, mikrobai, grybai ir pelėsiai neužsilaiko ir nesidaugina.
 • Puikios šilumos ir garso izoliacijos savybės.
 • Tokių įtempiamų lubų stiprumui sunku pakenkti aštriais daiktais, eksploatacijos metu jos nesideformuoja ir nenusvyra.
 • Pakankamas plotis, kad būtų išvengta šluosčių suvirinimo, išduodama 5 m ir daugiau pločio.
 • Lengvas montavimas medžiaginės įtempiamos lubos montuojamos nenaudojant specialios įrangos, o pats montavimo procesas yra gana paprastas tai padaryti patiems.
 • Ekologiškumas neturi ir neišgarina kenksmingų medžiagų.

Trūkumai

Neigiama besiūlių įtempiamų lubų pusė yra didelė kaina, polinkis sugerti kvapus, taip pat sunku valyti, nepaisant to, kad audinys yra impregnuotas purvą ir dulkes atstumiančia medžiaga.

Tokie paviršiai neišsitampo, todėl esant dideliam potvyniui, audinys ištrūksta iš tvirtinimo detalių ir vanduo patenka į patalpą. Be to, jei kontaktas su vandeniu trunka ilgiau nei 2 dienas, drobė pradės nutekėti.

Drobėms būdingas nedidelis spalvų pasirinkimas, tačiau jei šeimininkas nori kažko naujo, tuomet audinį galima perdažyti (iki 4 kartų) akriliniais dažais.

Plėvelės matinės lubos

Šluostės pagamintos iš PVC plėvelių, turi tuos pačius privalumus ir trūkumus kaip ir blizgios lubos.

Privalumai tradiciniai – klasikines baltas matines lubas renkasi nepasiruošę drastiškiems pokyčiams, nostalgiški praeičiai, pirmenybę teikiantys įprastiems tinkuotiems paviršiams, taip pat palyginti maža kaina.

Pagrindiniai blizgių ir matinių įtempiamų lubų skirtumai

 1. Jautrumas temperatūrai. PVC įtempiamos lubos gali būti montuojamos tik šildomose patalpose, austi matiniai audiniai gali atlaikyti bet kokią temperatūrą nuo stipraus šalčio iki karščio, taip pat jų skirtumus.
 2. Apšvietimas. Jei norite ant lubų sukurti lengvą konstrukciją, tuomet geriau rinkitės blizgias permatomas lubas, kurios gerai praleidžia ir atspindi šviesą. Matinis variantas neleidžia itin originaliai atrodyti.
 3. Išvaizda. Blizgios įtempiamos lubos labiau tinka kūrybingam interjerui. Matinė drobė yra klasika.
 4. Spalvų paletė. Nepaisant daugybės blizgių spalvų, matinis paviršius yra labiau tinkamas atspalvio patvarumo požiūriu.
 5. Priežiūra. Teks atidžiau pasirūpinti blizgesiu, tuo tarpu matines lubas užteks nuvalyti drėgna šluoste.Jei reikia, nuo pastarųjų riebalus nuvalysite garo aparatu, pirmam variantui tai neįmanoma.
 6. Kaina. Matinis yra pigesnis nei blizgus. Jei pastarasis yra plėvelinis ir reikalauja suvirinimo, tada jo kaina yra daug mažesnė.

Šaltinis: https://lubumenas.com

Paskelbk komentarą