Valiutos keitimas: kur ir kaip pakeisti pinigus

valiutos keitykla kaune

Valiutos keitimas: kur ir kaip pakeisti pinigus

valiutos keitykla kaune

Vykstate atostogauti, norite susimokėti už viešbutį ar išsinuomoti automobilį – greičiausiai jums prireiks svetimų pinigų. Mes jums pasakysime, kur ir kaip geriausia pakeisti rublius į dolerius, eurus ir kitus piastrus.

Geriausias valiutos keitimo būdas priklauso nuo to, kaip skubiai jos reikia ir kodėl. Vienas iš populiariausių pasinaudoti valiutos keityklos Kaune paslaugomis. Rytoj važiuoju į kurortą ir man reikia grynųjų iš kitos šalies. Kur pakeisti valiutą? Jei jums skubiai reikia grynųjų pinigų, yra trys paprasti būdai.

Banke

Tai yra patikimiausias būdas. Taigi tikrai nesusidursite su sukčiais, kurie keičia pinigus už prievartinius tarifus arba imasi paslėptų komisinių.

Privalumai:

Patikimas ir saugus būdas.

Internete iš anksto galite palyginti kursą skirtinguose bankuose ir išsirinkti pelningiausią.

Paprastai jie neima komisinių už mainus biuruose. Matote valiutos pardavimo ir pirkimo kursą (dažniausiai skaitmeniniuose ekranuose prie kasos), ir neturėsite jokių papildomų išlaidų.

Minusai:

Kasoje gali nebūti reikiamos sumos ar nominalo (ypač sunku gauti smulkias kupiūras).

Laiko švaistymas: reikia eiti į banką ir galbūt laukti eilėje.

Reikia prisitaikyti prie darbo valandų.

Jei keičiate daugiau nei 40 tūkstančių rublių, jums reikia paso.

Valiutos keitykloje

Visos gatvės valiutos keityklos teisėtai priklauso bankams. Taigi šis metodas yra panašus į ankstesnį, tačiau yra savybių.

Privalumai:

Kursas kartais yra pelningesnis nei žinomų ir didelių bankų biuruose. Tačiau net ir skirtingose ​​to paties banko valiutos keityklose įkainiai gali skirtis: pavyzdžiui, šalia pagrindinių miesto lankytinų vietų ar dideliame prekybos centre valiuta gali kainuoti brangiau, o pakraščiuose – pigiau.

Minusai:

Dažniausiai yra komisiniai, bet kartais jis nėra reklamuojamas. Apie tai sužinosi tik tada, kai gauni pinigų – mažiau nei tikėjaisi. Iš anksto pasitarkite su kasininke, kiek jums bus duota už rublius.

Keitiklių kurso iš anksto lyginti negalima: nėra naujausios statistikos apie juos. Turėsite rinktis iš tų, kuriuos sutiksite pakeliui.

Norėdami pakeisti daugiau nei 40 tūkstančių rublių, jums taip pat reikės paso.

Mažiau patikimas būdas nei banko skyriuje. Retai, bet sukčiai pasitaiko. Prieš keisdami pinigus, būtinai pasidomėkite, kuriam bankui priklauso keitiklis.

Bankomate

Daugelis žmonių yra įpratę iš bankomato išimti rublius, o paskui juos keisti. Bet jūs galite iš karto atsiimti dolerius ar eurus.

Privalumai:

Kursas bankomate yra pelningesnis nei to paties banko kasoje.

Kai kurie bankomatai dirba visą parą. Kokie – patikrinkite banko svetainėje.

Minusai:

Ne visi bankomatai išduoda valiutą, o dažniausiai tai yra tik doleriai arba eurai. Bet visą informaciją galima rasti banko svetainėje.

Bankomate gali nebūti pageidaujamo nominalo kupiūrų (smulkių kupiūrų ir/ar didelių sumų).

Bankomatai yra ypatingo sukčių dėmesio zonoje. Geriau rinktis tuos, kurie yra dideliuose prekybos centruose su vaizdo stebėjimo sistema, o dar geriau – bankų biuruose.

Važiuoju pirkti automobilį į užsienį. Man reikės svetimų pinigų, bet ne dabar. Koks yra geriausias valiutos keitimo būdas?
Jei jums reikia didelės sumos užsienio valiuta, bet kol nesiruošiate išsigryninti ar už ją mokėti, pinigus galite išsikeisti internetu.

Internetinėje bankininkystėje

Privalumai:

Tai patikima: kasininkė jūsų neapgaus per klaidą, o plėšikai nelauks atimdami grynųjų maišą.

Patogu: internetinė bankininkystė veikia visą parą.

Greitai: nereikia niekur eiti ir stovėti eilėje.

Skaidru: apie komisinius bankas informuoja iš anksto. Operacijos yra labai paprastos ir aiškios.

Pelninga: perskaičiavimo kursas gali skirtis nuo valiutos kurso bankų skyriuose palankesne kryptimi. Bet ne visada – pasitikrinkite informaciją banko svetainėje.

Minusai:

Ne visi bankai turi teisę dirbti su valiuta, tam reikia specialios licencijos. Tačiau dideli mažmeniniai bankai paprastai turi tokį leidimą.

Reikia pasiruošti: tapti banko klientu, prisijungti prie internetinės sąskaitos, atsidaryti rublio ir užsienio valiutos sąskaitą (jei viso to dar nepadarėte).

Valiutos keitimas per brokerį

Tai nėra pats populiariausias būdas. Tačiau tai leidžia daug sutaupyti, jei reikia pervesti dideles sumas į užsienio valiutą.

Kaip tai veikia? Reikia turėti rublio ir užsienio valiutos banko sąskaitas. Svetainėje arba brokerių įmonės biure atidarote asmeninę sąskaitą, papildote ją iš rublio banko sąskaitos. Tada atliekate keitimo operaciją – perkate valiutą aukcione. Juolab, kad galima nusipirkti ne tik eurais ar JAV doleriais, bet ir kitų šalių pinigais, pavyzdžiui, Didžiosios Britanijos svarais ar Šveicarijos frankais. Po to pinigus iš tarpininkavimo sąskaitos galite išsiimti į savo banko sąskaitą užsienio valiuta.

Privalumai:

Daug pelningesnis valiutos kursas. Skirtumas tarp pirkimo ir pardavimo kurso biržoje visada yra kelis kartus mažesnis nei mainuose. Tačiau šiuo pranašumu galite pasinaudoti tik perkant ir parduodant dideles sumas.

Minusai:

Būtinas pasiruošimas: reikia atsidaryti asmeninę sąskaitą tarpininkavimo įmonėje. Norėdami tai padaryti, turėsite atvykti į brokerio biurą, tačiau kartais viską galima padaryti ir internetu. Taip pat būtina atidaryti užsienio valiutos sąskaitą banke, į kurį pervesite valiutą.

Pirkti ar parduoti valiutą biržoje galite tik lotais. Viena partija lygi 1000 dolerių. Jei norite pirkti ar parduoti kitą valiutą, partijos dydis perskaičiuojamas pagal esamą tos valiutos kursą dolerio atžvilgiu. Tai yra, pavyzdžiui, tokiu būdu negalima įsigyti 200 dolerių – tik vieną ar kelis tūkstančius.

Brokeris turi mokėti komisinius. Būtinai nurodykite, kiek tai bus. Pavyzdžiui, perkant ir parduodant valiutas komisiniai gali būti apgailėtini. Bet norėdami pasiimti pinigų iš tarpininkavimo sąskaitos į banko sąskaitą, jie gali paimti, pavyzdžiui, 30-40 eurų. Galimi ir kiti mokėjimai, pavyzdžiui, už sąskaitos tvarkymą. Jūsų brokeris turėtų jus iš anksto informuoti apie visas komisinių ir mokėjimo galimybes bei su jomis susijusius įsipareigojimus.

Be to, jūsų bankas gali pareikalauti komisinio mokesčio už pinigų, gautų iš tarpininkavimo sąskaitos, išėmimą ir gana didelių – pavyzdžiui, 5%. Arba pasiūlykite nemokamą valiutos išėmimą, bet tik po tam tikro laiko – tarkime, 30 dienų. Visos šios sąlygos taip pat turi būti iš anksto išsiaiškintos.

Pinigų iš karto negausite. Dažnai prekyba biržoje vyksta „atsiskaitymai už rytojų“, tai yra, sandoris yra atliktas, suma fiksuojama, tačiau valiuta į jūsų tarpininkavimo sąskaitą įskaitoma tik kitą dieną. Be to, pervedimas iš brokerio sąskaitos į banko sąskaitą taip pat gali užtrukti. Kiek tiksliai – teiraukitės brokerio.

Šaltinis: valiutoskeitykla.eu