Ar pasirašyti sutartį su vestuvių fotografu?

vestuviu fotografai

Ar pasirašyti sutartį su vestuvių fotografu?

vestuviu fotografaiŠiandien vestuvių fotografijos rinkoje sukiojasi daugybė vestuvių fotografų – vieni jų tik pradedantieji, o kiti šioje srityje dirba jau daugelį metų.

Tikriausiai žinote vestuvių fotografų (ar nebūtinai) ir savo artimoje aplinkoje? Tačiau, nepaisant to, kokie užtikrinti esate fotografo patikimumu, užsisakydami vestuvių fotografo paslaugas būtinai turite sudaryti darbo sutartį!

Kodėl pasirašyti sutarti su vestuvių fotografu

Visų pirma sudarydami sutartį su fotografu susitariate dėl visų abiejų pusių pareigų ir atsakomybių ir kitų fotosesijos detalių. Tai reiškia, kad nusistatote fotosesijos trukmę, nuotraukų gavimo terminus bei fotografavimo įkainius.

Kitas labai svarbus aspektas – tai nuotraukų viešinimo ir panaudojimo galimybės. Daugelis jaunavedžių užsisakydami vestuvių fotografo paslaugas yra įsitikinę, kad gavę nuotraukas galės su jomis daryti ką tik panorėję, tačiau, kad ir kaip būtų keista, fotografai turi teisę, neleisti viešinti jų darbų arba reikalauti, kad viešinant nuotraukas būtų nurodomas fotografo vardas ir pavardė ir/arba prekinis ženklas.

Būtent todėl vestuvių fotografas ir jaunieji turėtų į sutartų įtraukti punktą, leidžiantį jauniesiems disponuoti savo šventės nuotraukomis. Tai pritaikyti galima ir jauniesiems – jei jaunieji nenori, kad fotografas viešintų jų vestuvių nuotraukas ar gautų iš to papildomo pelno, apie tai taip pat turėtų būti užsimenama sutartyje!

 

Paskelbk komentarą