Kaip išsirinkti tokias kalėdines dovanas, dėl kurių nebūtų gėda?

Kaip išsirinkti tokias kalėdines dovanas, dėl kurių nebūtų gėda?

Skubame padėti tiems, kurie dar nėra išvykę į jaudinantį turą dėl kalėdinių dovanų, bet jau jaučia šio renginio neišvengiamybę. Naujamečiai elfai iš „Brangiau už pinigus“ redakcijos šurmuliavo ir surinko atmintinę, pagal kurią vertas dovanas išsirinkti turėtų būti kiek lengviau.

Dovaną rinkitės gavėjui, o ne sau

Net jei nežinote, ką dovanoti, nesusitelkite į savo pageidavimų sąrašą. Gal ir mums būtų neblogai po medžiu rasti vinilo grotuvą, bet kažkam jis taps dulkių surinkėju.

Kaip geriausia 💡 Tiesiai paklauskite, ką žmogus norėtų gauti. Tai gali atrodyti gėdinga, bet iš tikrųjų daugelis atvirai kalba apie savo norus. Kai kurie netgi atsiunčia pageidavimų sąrašą, kad galėtumėte pasirinkti pagal savo biudžetą ir skonį.

Svarbi pastaba: reikia galvoti apie kitus ne kenkiant sau. Jei gavėjo dovanų sąraše nėra biudžeto, aukotis nereikia: išsirinkite ką nors iš toliau pateikto universalaus sąrašo. Dovanos kitiems žmonėms tikrai nėra svarbesnės už jūsų pačių finansinę gerovę.

Venkite koreguojančių dovanų

Dovanoti svarstykles, sportines uniformas ar motyvacines knygeles yra tiesiog neetiška. Net jei reakcija yra nepastebima, gavėjas gali tai suprasti kaip skaidrią užuominą apie savo trūkumus. Vienintelė išimtis yra tai, jei jūsų paprašė paaukoti kūno rengybos apyrankę ar edukacinį kursą.

Kaip geriausia 💡 Pasinaudokite mūsų instrukcijomis iš ankstesnės pastraipos ir pirmyn.

Neturėtumėte dovanoti drabužių, kvepalų ir aksesuarų pagal savo skonį

Galbūt skamba banaliai, bet metai iš metų daugelis žmonių pinigines ir pakabučius dovanoja kitiems, sutelkdami dėmesį į savo grožio idėją. Viską, kas susiję su išvaizda, renkamės subjektyviai, todėl tikimybė atspėti su tokia dovana yra minimali. Net jei tai firminis ir brangus daiktas, tiesa, tai nėra būtina.

Kaip geriau 💡 Jei norite pradžiuginti daiktais, papuošalais ar kosmetika, užsukite į dovanų kortelę. Be to, vietoj pinigų, geriau pasirinkti kortelę pirkiniams konkrečioje parduotuvėje, kurioje žmogus dažnai perka arba jau seniai norėjo ką nors nusipirkti. Taigi gavėjas nepajus jausmo, kad jis buvo prisimintas paskutinę akimirką.

Vietoj visų nuobodžių dovanų – universalios

Pasitaiko, kad nupirkti dovaną konkrečiam žmogui neišeina. Mes jo beveik nepažįstame arba jo skonis labai specifinis. Šiuo metu į galvą gali šliaužioti mintis padovanoti žvakes iš IKEA, puodelį su juokingu užrašu ar muilo gelio rinkinį iš masinės rinkos. Tai geriausias būdas pasakyti: „Nieko apie tave nežinau ir nesiekiu išsiaiškinti, bet buvo gėda ateiti tuščiomis“. Nevilties akimirkomis norisi tik atiduoti pinigus ir gėdingai išeiti į pensiją.

Kaip geriau 💡 Yra kategorija dalykų, kuriuos malonu gauti, nepaisant jų universalumo. Prosecco gražiame butelyje, pakelis geros kavos iš vietinių skrudintuvų ar kokybiška minkšta antklodė – paprastos, bet naudingos dovanos.

Ką dar verta apsvarstyti?

  • Sukurkite gavėjų sąrašą. Tai geriau daryti ne vienu ypu, o etapais: jie ką nors prisiminė – užsirašė. Taigi yra daugiau galimybių nieko nepamiršti. Sąraše gali būti pažįstamų, dėl kurių kyla abejonių: ar apsikeisime dovanomis? Taip pat geriau juos įvesti: jiems skirsime atskirą biudžeto punktą ir pavadinsime „Abejotinu“.
  • Nustatykite biudžetą ir laikykitės jo. Pirmiausia surašome, kiek norime išleisti visoms dovanoms, o tada šią sumą paskirstome visiems dovanoms. Žinoma, ne vienodai, nes norime įtikti savo mamai labiau nei nepažįstamam kolegai, kuris mums įkrito Slaptajame Kalėdų Senelyje. Tiems, kurie pateko į „Abejotinų“ stulpelį, galite įsigyti universalių dovanų. Jei nepasiekia gavėjų, po Naujųjų metų švenčių galite mielai padovanoti sau.
  • Pradėkite kitų metų pradžioje. Taisyklė „Nuo sausio pirmosios pradėsiu naują gyvenimą“ veikia. Aišku, kad geriau viską planuoti iš anksto: sudaryti sąrašą ir palaipsniui atidėti į dovanų fondą. Vėliausiai prieš du ar tris mėnesius iki gruodžio mėn. Problema net ne surinkus reikiamą sumą, o streso metu: kuo arčiau šventės, tuo didesnė tikimybė išleisti neprotingai daug. Bet mes visi viską suprantame. Svarbiausia neimti paskolos šiam verslui – geriau sumažinti biudžetą, nei baigti Naujųjų metų dovaną bankui palūkanų forma.
  • Išsaugokite visus kvitus. Jei jūsų pasirinkimas nėra tikras, visada galite pasakyti gavėjui, kad turite galimybę apsikeisti dovana. Tai taip pat naudinga, jei kas nors nepavyks ir liko papildoma dovana.

Pabaigai

💫 Nelaikykite dovanų pasirinkimo kaip išbandymo – niekas iš mūsų nesitiki tik geriausio ir brangiausio. Dovanos reikalingos teigiamoms emocijoms ir įspūdžiams, o ne nervintis ir pasakiškoms sumoms išleisti.

Informacijos šaltinis: dovanudovana.lt